Skip to content Skip to footer

Kim jest Andrzej?

Andrzej Tucholski jest psychologiem biznesu szukającym sposobów na lepsze dbanie o siebie i innych w późnym kapitalizmie. Podpowiada, jak nieco lepiej radzić sobie z trudną codziennością oraz żyć i pracować w zgodzie ze sobą i własnymi wartościami. Trzy razy zapraszano go na konferencje TEDX. Zaliczany do grona top50 najbardziej kreatywnych w biznesie.

  • Wspiera liderów i zespoły

Pomaga w podejmowaniu skutecznych, odpowiedzialnych decyzji. Podpowiada jak budować zespoły i firmy, w których chce się pracować. Działa, by ludzie czuli się w nich pewniej, spokojniej oraz mieli poczucie większego upełnomocnienia.

  • Szkoli w firmach i na konferencjach

A gdy akurat ma chwilę przy biurku, to pewnie pisze nową książkę lub nagrywa odcinek popularnego podcastu o odważnym, wysokosprawczym podejściu do życia. Można ten podcast znaleźć pod nazwą: “Przekonajmy się”.

  • Stawia na rozwój i niesie wiedzę w Świat

Ukończył zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim z semestrem na Universidade Portucalense, a potem psychologię biznesu na Uniwersytecie SWPS. Oprócz tego non stop poszerza swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną.

Szkolenia

Opis szkolenia

To najpopularniejsze, najwyżej oceniane i najczęściej zamawiane szkolenie Andrzeja Tucholskiego. Przedstawia ono kompleksowo całą koncepcję. Sprawnie uczy wszystkich pięciu najważniejszych kroków do większej samodzielności, samoakceptacji, odpowiedzialności społecznej, gotowości do brania kontroli i skuteczności pozwalającej szybciej i łagodniej rozwiązywać różne spotykające człowieka problemy. “Po drugiej stronie” szkolenia mamy do czynienia z wysokosprawczymi ludźmi, którzy wiedzą w jaki sposób lepiej zadbać i o siebie, i o innych.

Co to szkolenie rozwiązuje?

Uczy kluczowych kompetencji psychoemocjonalnych. Bez wysokosprawczości, niestety, łatwiej się zmęczyć i przeciążyć, a potem zmagać nie tylko z obniżonym nastrojem, ale też pełzającym wypaleniem zawodowym.

Dla kogo jest?

Dla każdej osoby przytłoczonej współczesnością, która chce po prostu nieco lepiej funkcjonować, spokojniej ogarniać codzienność, z większym luzem podchodzić do problemów i rzadziej mieć poczucie, że nie da sobie rady.

 

Opis szkolenia

Wiele klasycznych metod zarządzania firmami i ludźmi “wymięka” w  obliczu złożonej, niestabilnej i szalenie wieloznacznej współczesności (mówi się na to czasem “VUCA”). W obliczu tak trudnych warunków kluczowe jest, by nie tylko swoich ludzi motywować i regulować im zadania, ale też dbać o nich z zaangażowaniem i szacunkiem na najwyższym poziomie. Słynny dzięki tej teorii Simon Sinek powiedziałby, że trzeba znaleźć im sens, odpowiedź na pytanie: “dlaczego w ogóle się staramy?” – co dzięki temu szkoleniu jest i wykonalne, i włącza w proces wszystkich uczestniczących w spotkaniu!

Co to szkolenie rozwiązuje?

Odświeża najważniejsze elementy motywowania i zarządzania ludźmi, a także dopowiada najważniejsze elementy dojrzałego, skutecznego i odpowiedzialnego budowania zgranej społeczności w trudnych warunkach złożonej, wielopokoleniowej współczesności.

Dla kogo jest?

Dla każdego lidera, zespołu lub firmy, która chce w zdrowy i odpowiedzialny sposób nie tylko zadbać o dobrostan swoich pracowników, ale też wzmocnić ich efektywność zawodową. Jak pokazują badania (chociaż nie muszą): szacunek sprzyja skuteczności!

Opis szkolenia 

Pomimo rozbudowanej literatury i dziesiątek różnych teorii, z perspektywy psychologii biznesu istnieje jeden, konkretny styl leadershipu cechujący się najlepszym wpływem zarówno na późniejsze zespoły, jak i same osoby mające nimi przewodzić. Wymaga przepracowania kilku postaw i przyswojenia zestawu prostych, fantastycznie współgrających ze sobą narzędzi komunikacyjnych – które to szkolenie dostarcza w kompletnym, łatwym do wdrożenia systemie działającym “prosto z pudełka”.

Co to szkolenie rozwiązuje?

Przygotowuje jednostki do pełnienia ról związanych z jakąś formą przewodzenia lub zwierzchnictwa nad innymi ludźmi; buduje też dużą odpowiedzialność społeczną, by każda osoba z przyszłego zespołu naszej liderki lub lidera czuła się widziana i szanowana.

Dla kogo jest?

Dla każdej osoby chcącej skutecznie i etycznie przewodzić innymi ludźmi niezależnie od tego, z jakiego są rocznika (szkolenie zawiera elementy “rozumienia” różnych pokoleń, bo to częste zarzewie konfliktów).

Opis szkolenia

Kompleksowe szkolenie z najważniejszych kompetencji wychodzenia z przeładowania poznawczego i zarządzania informacjami, obowiązkami oraz presją. Zawiera zarówno elementy najskuteczniejszej filozofii myślenia o funkcjonowaniu w warunkach tzw. VUCA (czyli dużej rynkowej niepewności), jak i – przede wszystkim – kilkanaście konkretnych narzędzi do wykorzystania “prosto z pudełka”, natychmiast po szkoleniu. Zawiera też segment poświęcony beztrosce, czyli regularnie pomijanej, a kluczowej dla zdrowia psychoemocjonalnego sprawie.

Co to szkolenie rozwiązuje?

Wspiera przeładowane jednostki lub zespoły w taki sposób, by nie tylko poprawić ich dobrostan i sytuację psychoemocjonalną, ale też w wyraźny sposób wpłynąć na biznesowe wyniki firmy.

Dla kogo jest?

Dla jednostek lub zespołów, które pomimo swojego profesjonalizmu “już nie wiedzą, gdzie włożyć ręce”. To szkolenie istnieje również w wersji budującej cały system zarządzania informacją od podstaw.

Filozofia stojąca za szkoleniami

Cały dorobek zawodowy Andrzeja Tucholskiego bazuje na prostej filozofii społecznej, znanej jako filozofia “półtora człowieka”. Polega ona na dążeniu do takiego stanu rzeczy, by przez większość czasu umieć unieść siebie i własne problemy, a także regularnie mieć siłę i zasoby, by przez chwilę ponieść kogoś innego, kto akurat zmaga się we własnym życiu. Gdy grupa ludzi wybiera to podejście, to każdy wie, że może sobie pozwolić na chwilę słabości i nie będzie wtedy dla nikogo ciężarem!

ZASADY FILOZOFII
  1. Dbać o siebie i żyć w zgodzie z własnymi wartościami
  2. Budować u siebie spokój i “wysokosprawczość”
  3. Pozwalać sobie i innym na chwile słabości
  4. Pomagać sobie nawzajem w zdrowy sposób