Skip to content Skip to footer

Katarzyna Pakosińska – Polska artystka kabaretowa, dziennikarka i aktorka. Początek kariery związała z dziennikarstwem, będąc współautorką i wydawcą programów w TV Polonia, współpracowała także z radiową Trójką. Posiadaczka najbardziej charakterystycznego śmiechu w polskim show biznesie.

Osobowość telewizyjna

Przez wiele lat współtwórczyni i członkini cenionego i popularnego Kabaretu Moralnego Niepokoju. Brała udział w licznych przedsięwzięciach i programach rozrywkowych i kabaretowych.

Konferansjerka

Katarzyna Pakosińska dzięki swojemu wdziękowi, umiejętnościom i doświadczeniu scenicznym doskonale sprawdza się w roli konferansjerki wydarzeń kulturalnych i firmowych. Prowadzi zarówno oficjalne uroczystości jak i mniej formalne spotkania, czerpiąc garściami z swojego poczucia humoru i nieskończonych pokładów pozytywnej energii.

Aktorka

Ma na swoim koncie liczne role filmowe (m.in. “Deborah”, reż. R. Brylski), teatralne (m.in. “Historia Manon Lescaux” reż W. Siemion) a także spektakle telewizyjne (“Klimaty” reż. M. Łazarkiewicz).

 • Role teatralne:
  2013 – Honeymoon (Teatr Kamienica)
  2013 – Małżeński rajd dakar
  2014 – ZUS – Zalotny Uśmiech Słonia (Teatr Kamienica)
  2017 – Zdobyć, utrzymać, porzucić 2. Rozstania i powroty (Teatr Capitol)
 • Role filmowe:
  Deborah (1995)
  Łóżko Wierszynina (1997)
  Boża podszewka (1997)
  Dr Jekyll i Mr Hyde wg Wytwórni A’YoY (1999)
  Badziewiakowie (1999)
  Niania (2007) (odc.50)
  Hotel 52 (2011) (odc.38)

Autorka książek

Była dwukrotnie nominowana do tytułu Mistrza Mowy Polskiej. Autorka książek o Gruzji tj. „Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska.” I „Samaradiso. Arabeski na temat Gruzji w dialogu z alter ego spisane. Tylko dla pasjonatów z poczuciem humoru!” oraz literatury dziecięcej m.in. „Malina cud-dziewczyna”, za którą otrzymała nagrodę ZAiKS w kategorii „debiut w twórczości dla dzieci i młodzieży”.

 • 2012 – Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska (wydawnictwo Pascal)
 • 2015 – Malina cud-dziewczyna (wydawnictwo Muza)
 • 2016 – Malina szał-dziewczyna (wydawnictwo Muza)
 • 2017 – Samaradiso. Arabeski na temat Gruzji w dialogu z alter ego spisane. Tylko dla pasjonatów z poczuciem humoru! (wyd. Pascal).
 • 2017 – Malina miód-dziewczyna (wydawnictwo Muza)